PRP Saç Tedavisi

Saç dökülmesi tedavisinde kısaca PRP olarak bilinen Platelet Rich Plasma, kişinin kendi kanından elde edilen trombositlerle saç dokusunun ve saç köklerinin güçlendirilmesi işlemidir. Oldukça kısa sürede uygulanan PRP saç tedavisi günümüzde saç mezoterapisi ile birlikte saç dökülmesi tedavisinde kullanılan en etkili yöntemlerden biridir.

PRP saç tedavisi kişinin kendi kanı ile yapılmaktadır. Bu yüzden işlem sırasında veya sonrasında herhangi bir alerji ve bulaşıcı hastalık riski taşımaz. Tedavi uygulanacak kişiden alınan 10-15 ml kan, mikrofiltrasyon filtrelerinden geçirilerek santrifüje edilir. Kanın sıvı kısmındaki kırmızı hücreler ayrıştırılır ve platelet olarak bilinen trombositlerden saç ekimi tedavisinde kullanılacak bir plazma elde edilir.

PRP Saç Tedavisi

PRP saç tedavisi nasıl yapılır?

Kişinin kendi kanından elde edilen PRP, ince iğnelerle saç dökülmesi yaşanan bölgelere enjekte edilir. İşlem öncesinde saç derisi anestezik kremlerle veya spreylerle uyuşturulduğu için işlem sırasında veya sonrasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez. İşlem süresi kanın santrifüje edilmesinden sonra yaklaşık 30 dakika sürmektedir. PRP tedavisinden sonra kişi gündelik hayatına kaldığı yerden devam edebilir. İşlemden sonraki süreçte ise PRP uygulanan bölgede yavaş yavaş doku gelişimleri başlar. Yeterince beslenememiş, zayıf saç kökleri onarılır ve güçlenmeye başlar. Yeni saç kökleri daha sağlıklı büyür. PRP saç tedavisi hem kadınlar, hem erkekler üzerinde her yaşta rahatlıkla uygulanabilir. Aynı zamanda saç ekimi operasyonlarından sonra ekilen greftlerden yani saç köklerinden en iyi sonuçları almak için destekleyici bir tedavi yöntemi olarak da uygulanmaktadır. PRP tedavisinde seanslar saç dökülmesinin boyutlarına bağlı olarak değişmektedir. Genellikle 3-4 haftalık aralarla uygulanan PRP tedavisinde tam etkinin elde edilebilmesi için en azından 4 seans gereklidir. PRP saç tedavisi hakkında detaylı bilgi veya randevu almak bizlere telefon numaralarımızdan, e-posta adresimizden veya iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz. Lütfen iletişim formunu doldururken saçlarınızın durumunu gösteren birkaç yeni fotoğrafınızı eklemeyi unutmayın.
PRP saç tedavisi nasıl yapılır
Online Konsültasyon

SAÇ EKİMİ İÇİN DOĞRU ADRESTESİNİZ!

Hair-Med Antalya Saç Ekimi Merkezi olarak tüm operasyonlarımızı tam hijyenik ameliyathane ortamında gerçekleştiriyor, şehir dışından gelen misafirlerimizin tüm konaklama, yemek ve havaalanı – otogar transfer işlemlerini ücretsiz karşılıyoruz.

Online Konsültasyon

Ücretsiz saç analizi yaptırmak için aşağıdaki iletişim formunu eksiksiz doldurun. Sağlıklı bir değerlendirme için yakın tarihte çekilmiş fotoğrafları eklemeyi unutmayın.

Yüklemek istediğiniz dosyaları seçiniz.

Fotoğraflarınızı WhatsApp (+90 545 892 82 82) uygulaması ile de gönderebilirsiniz.