Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi günümüzde erkekler kadar artık kadınların da çok sık karşılaştığı bir problemdir. Özellikle son yıllarda saç dökülmesi dünya genelinde hem erkeklerde hem de kadınlarda ciddi oranlarda artmış durumdadır.

Saç dökülmesi tek bir nedene bağlı olarak gerçekleşmez. Bunun genetik sebeplerhormonal dengesizliklerstresvitamin eksikliğikullanılan ilaçlar ve çevresel faktörler gibi birçok nedeni olabilir. Bugün istatistiksel olarak dünya nüfusunun yaklaşık 1/3’ü saç dökülmesi problemiyle karşı karşıyadır.

Saç Dökülmesi
Saç dökülmesi ergenlik dönemi

Özgüveni Etkileyen Görünmez Tehlike

Saç dökülmesi ergenlik dönemi itibariyle başlayıp, hemen hemen her yaşta ve kişide çeşitli nedenlere bağlı olarak görülebilir. Ciddi bir sağlık problemi gibi görünmese de saç dökülmesi birçok insanı sosyal hayatından koparıp özgüven problemleri yaşamasına, yalnızlaşmasına ve devamında psikolojik bazı sorunlara sebep olabilir.

Şüphesiz saçlarımız fiziksel olarak en çok dikkat çeken bölgemizdir. Sağlıklı, bakımlı ve yoğun saçlar kişiye toplum içinde farklı bir hava katmakta, farkındalık yaratmaktadır. Bu yüzden ciddi saç kayıplarıyla karşılaşan kişiler zaman içinde estetik açıdan kusurlu olduklarını düşünürler. Hatta bir süre sonra sosyal hayatlarında tüm bakışların üzerlerinde olduğunu düşünmeye başlarlar. Bu düşünceler kişinin çevresiyle olan ilişkilerine zarar verecek duruma geldiği zaman başlayan özgüven problemleri ise psikolojik bazı sorunların habercisidir.

Saçlarımızın genel olarak %90’lık bir kısmı sürekli kendini yenileme ve uzama sürecindedir. Bu süreç 1 yıldan başlayıp 5 yıla kadar sürmektedir. Kalan %10’luk kısımsa dinlenme dönemi denilen 2-3 aylık süreçte dinlenmektedir. Bu sürecin sonunda saçların bir bölümü dökülebilir veya dökülen saç köklerinin yerine yenileri çıkabilir. Kafamızdaki saç döngüsü bu şekilde devam etmektedir. Saç dökülmesi diye bildiğimiz şey ise, dinlenme döneminde bekleyen saç köklerinin dökülmesi, yerine yeni saç köklerinin çıkmamasıdır.

Online Konsültasyon

SAÇ EKİMİ İÇİN DOĞRU ADRESTESİNİZ!

Hair-Med Antalya Saç Ekimi Merkezi olarak tüm operasyonlarımızı tam hijyenik ameliyathane ortamında gerçekleştiriyor, şehir dışından gelen misafirlerimizin tüm konaklama, yemek ve havaalanı – otogar transfer işlemlerini ücretsiz karşılıyoruz.

Online Konsültasyon

Ücretsiz saç analizi yaptırmak için aşağıdaki iletişim formunu eksiksiz doldurun. Sağlıklı bir değerlendirme için yakın tarihte çekilmiş fotoğrafları eklemeyi unutmayın.

Yüklemek istediğiniz dosyaları seçiniz.

Fotoğraflarınızı WhatsApp (+90 545 892 82 82) uygulaması ile de gönderebilirsiniz.