Fue Tekniği ile saç ekimi

1990’lı yılların sonunda “hücresel ekim” adıyla ortaya çıkan FUE tekniği (Follicular Unit Extraction) günümüzde saç ekimi yaptıran insanların en çok tercih ettiği yöntemdir. FUE tekniğinin tercih edilme sebeplerinden en önemlisi şüphesiz estetik görünümdür. FUT tekniği ile saç ekimi işleminde donör bölgede geniş ameliyat veya yara izleri kalırken FUE tekniğinde en ufak bir iz bile kalmamaktadır. Bunun en önemli nedeni ise işlemin yapılış metodudur.

antalya saç ekimi whatsapp bilgi hattı

FUE Tekniği ile saç ekimi

FUE Tekniği ile Ağrısız ve Doğal Görünümlü Saç Ekimi

FUE tekniğinde hastanın ense bölgesinden mikro motorlarla alınan greftler, yani saç kökleri, punch adı verilen 0.7 mm’lik çok ince iğnelerle saç kaybı yaşanan bölgelere tek tek ekilir. İşlem sırasında hastanın kafasına lokal anestezi yapıldığı için hasta herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez. Hatta operasyon sürecinde televizyon izleyebilir, kitap okuyabilir, müzik dinleyebilir. FUE işleminde sadece operasyona başlamadan önce kafa bölgesine iğne ile lokal anestezi yapılırken 1-2 dakika acı hissedilebilir. Onun dışında işlem sürecinde hastayı rahatsız edecek hiçbir durum yoktur. FUE tekniği ile saç ekim işleminin süresi hastanın saçlarında doğal bir görünüm elde etmesi için ihtiyaç duyulan greft sayısına ve saç dokusuna bağlı olarak değişmektedir. İşlem süresi genel olarak 4-8 saat arasında değişmektedir. Örneğin 2000 greft ekim işlemi 4-5 saat sürerken 3500-4000 greftin ekimi yaklaşık 7-8 saati bulabilir. Antalya Saç Ekimi Merkezimizde tek seansta 4000 grefte kadar saç ekimi yapabilmekteyiz. antalya saç ekimi whatsapp bilgi hattı
FUE Tekniği ile Ağrısız ve Doğal Görünümlü Saç Ekimi
FUE Tekniği ile Ağrısız ve Doğal Görünümlü Saç Ekimi

FUE tekniğinin avantajlarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Greftler donör bölgeden mikro motorlarla alındığı için işlemden sonra herhangi bir yara izi kalmaz.
  • İşlem yapılan bölge lokal anestezi ile uyuşturulduğu için işlem sırasında ve sonrasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez.
  • FUE tekniği 18 yaşından büyük hastalar için her yaşta ve cinsiyette başarıyla uygulanabilir.
  • FUT tekniğindeki gibi cerrahi bir operasyona maruz kalmadığınız için iyileşme süreciniz oldukça kısadır. İşlemden hemen sonraki gün normal hayatınıza dönebilirsiniz.
  • İşlemden 3-4 ay sonra yavaş yavaş çıkmaya başlayan saçlarınız doğal ve sağlıklı görünür. Kafanızda da herhangi bir ameliyat ve yara izi olmadığı için kimse saç ektirdiğinizi anlamaz.

FUE tekniğinin tek olumsuz tarafı belki işlem süresi olarak görülebilir. FUT tekniği cerrahi bir operasyon olduğu için greftler donör bölgeden küçük parçalar şeklinde kesilerek alınır. Bu yüzden işlem süresi daha kısadır fakat yukarda da sıkça tekrarladığımız gibi FUT tekniği ile doğal ve estetik bir görünüm elde etmek oldukça zordur.

antalya saç ekimi whatsapp bilgi hattı

Fue Tekniği ile Saç Ekim Öncesi ve Sonrası

Fue Saç Ekim Öncesi ve Sonrası
Fue tekniği ile Saç Ekim Öncesi ve Sonrası
Fue ile Saç Ekim Öncesi ve Sonrası
Online Konsültasyon

SAÇ EKİMİ İÇİN DOĞRU ADRESTESİNİZ!

Hair-Med Antalya Saç Ekimi Merkezi olarak tüm operasyonlarımızı tam hijyenik ameliyathane ortamında gerçekleştiriyor, şehir dışından gelen misafirlerimizin tüm konaklama, yemek ve havaalanı – otogar transfer işlemlerini ücretsiz karşılıyoruz.

Online Konsültasyon

Ücretsiz saç analizi yaptırmak için aşağıdaki iletişim formunu eksiksiz doldurun. Sağlıklı bir değerlendirme için yakın tarihte çekilmiş fotoğrafları eklemeyi unutmayın.

Yüklemek istediğiniz dosyaları seçiniz.

Fotoğraflarınızı WhatsApp (+90 545 892 82 82) uygulaması ile de gönderebilirsiniz.