Saç Ekiminde Greft Hesaplama

Saç ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız ilk ve sık karşılaşacağınız terimlerden biri greft hesaplama terimidir. Greft, saç kökü anlamına gelir. Tek bir greftte ortalama 2-3 saç teli bulunur. Tabi bu kişiden kişiye değişmektedir. Kimi insanda bir greftte 2 saç teli bulunurken, bir başkasında 5 ya da 6 saç teli bulunabilir. Saç ekimi operasyonlarında greftleriniz ne kadar sağlıklı ve çok ise, sonuçlar da o derece başarılı olmaktadır.

Saç ekiminde greft hesaplama ise saç kaybınızın olduğu bölgenin sağlıklı ve doğal görünmesi için ihtiyacınız olan saç köklerinin belirlenme işlemidir. Antalya Saç Ekimi olarak merkemizde tek seansta 4000 grefte kadar işlem yapabilmekteyiz. Bu da yaklaşık olarak 8000-12000 saç kökü anlamına gelmektedir.

Saç Ekiminde Greft Hesaplama

Aşağıda sizler için hazırladığımız bazı uygulamalar var. Bu uygulamalar ile saç kaybınıza göre ihtiyacınız olan greft sayısını yaklaşık olarak öğrenebilirsiniz. Tabiki bu uygulamalar kesin sonuçlar içermez. Sadece size bu konu hakkında fikir verebilir. Daha kesin sonuçlar için iletişim bölümünden bizlere ulaşabilir veya merkezimize gelerek uzman doktorumuz ile görüşebilir, ücretsiz olarak muayene olabilirsiniz.

Saç ekimi için greft hesaplaması yaparken Norwood Ölçeği’ni de kullanabilirsiniz. 1951’de Dr. James Hamilton tarafından hazırlanan ve 1975 yılında Dr. O’Tar Norwood tarafından geliştirilen Hamilton-Norwood Ölçeği günümüzde erkek kelliğini tıbbi belgeleme adına önemli bir standardtır. Norwood ölçeğine göre yaklaşık greft sayıları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Online Konsültasyon

SAÇ EKİMİ İÇİN DOĞRU ADRESTESİNİZ!

Hair-Med Antalya Saç Ekimi Merkezi olarak tüm operasyonlarımızı tam hijyenik ameliyathane ortamında gerçekleştiriyor, şehir dışından gelen misafirlerimizin tüm konaklama, yemek ve havaalanı – otogar transfer işlemlerini ücretsiz karşılıyoruz.

Online Konsültasyon

Ücretsiz saç analizi yaptırmak için aşağıdaki iletişim formunu eksiksiz doldurun. Sağlıklı bir değerlendirme için yakın tarihte çekilmiş fotoğrafları eklemeyi unutmayın.

Yüklemek istediğiniz dosyaları seçiniz.

Fotoğraflarınızı WhatsApp (+90 545 892 82 82) uygulaması ile de gönderebilirsiniz.