Antalya Saç Ekimi

Saç ekimi tarihinden kısaca söz etmek gerekirse, dünyada ilk saç ekim operasyonu 1952 yılında Amerika, New York’da Dermatoloji Uzmanı Dr. Norman Orentreich tarafından gerçekleştirilmiştir. Orentreich’in “Saç Nakli” adını verdiği çalışması dönemin sağlık bakanlığı tarafından yetersiz görülmüş ve yaklaşık 8 sene sonra 1960 yılında yayınlanmıştır. Dr. Norman nakledilen saç köklerinin saçın genetik özelliklerini taşıması sebebiyle bu işleme donör hakimiyeti adını vermiştir ve bu tanımlama günümüze kadar gelmiştir. Donör hakimiyeti, saçın genetik olarak en az dökülen hatta birçok insanda hiç dökülmeyen iki kulak arasındaki bölgeden veya enseden alınan saç köklerinin saçsız bölgelere nakledilerek bu bölgelerde saçın aynı genetik özelliklerini devam ettirerek uzaması işlemidir.

antalya saç ekimi whatsapp bilgi hattı

Antalya Saç Ekimi
Antalya da saç ekim merkezi

Saç Ekimi Tekniklerinde Dönüm Noktası

1970 ve 1984 yılları arasında saç ekimi operasyonları geniş greft naklinden ibaretti. Çok kapsamlı bir cerrahi operasyon olduğu için yapılan işlemler oldukça ağrılı ve uzundu. Sıklıkla ense bölgesinden alınan geniş greftler ameliyatla hastanın saç kaybı yaşadığı bölgelere naklediliyordu. 1984 yılında ise bugün FUT tekniği olarak bilinen yöntem geliştirildi. Hastanın donör bölgesinden daha küçük parçalar alınmaya başlandı ve FUT tekniği saç ekimi işlemlerinin başlıca tekniklerinden biri haline geldi.

antalya saç ekimi whatsapp bilgi hattı

Daha Az İz, Daha Fazla Estetik

Daha Az İz, Daha Fazla Estetik

2000 yılına gelindiğinde ise ortaya daha ileri bir teknik olan FUE tekniği çıktı. FUT tekniğinde alınan sonuçlar her ne kadar başarılı olsa da yöntem cerrahi bir operasyon gerektiriyordu. Ameliyatla ense bölgesinden küçük parçalar halinde kesilerek alınan greftler saçsız bölgelere ekiliyordu. Greftlerin alındığı alanda derin ameliyat izleri oluşuyordu ve bu şüphesiz hastaları oldukça rahatsız eden bir durumdu. Bu yüzden hem daha az operasyon gerektiren hem de daha estetik bir yöntem olan FUE tekniği ortaya çıktı.

FUE tekniğinde saç kökleri hastanın donör bölgesinden FUT tekniğindeki gibi ameliyatla kesilerek değil, mikro motorlar kullanılarak alınmaktadır. Bu yüzden herhangi bir ameliyat veya yara izi kalmamaktadır. Bugün tüm dünyada en ileri ve estetik saç ekim metodu FUE tekniğidir. Merkezimizde tüm saç ekim operasyonları FUE tekniği kullanılarak yapılmaktadır.

antalya saç ekimi whatsapp bilgi hattı

Online Konsültasyon

SAÇ EKİMİ İÇİN DOĞRU ADRESTESİNİZ!

Hair-Med Antalya Saç Ekimi Merkezi olarak tüm operasyonlarımızı tam hijyenik ameliyathane ortamında gerçekleştiriyor, şehir dışından gelen misafirlerimizin tüm konaklama, yemek ve havaalanı – otogar transfer işlemlerini ücretsiz karşılıyoruz.

Online Konsültasyon

Ücretsiz saç analizi yaptırmak için aşağıdaki iletişim formunu eksiksiz doldurun. Sağlıklı bir değerlendirme için yakın tarihte çekilmiş fotoğrafları eklemeyi unutmayın.

Yüklemek istediğiniz dosyaları seçiniz.

Fotoğraflarınızı WhatsApp (+90 545 892 82 82) uygulaması ile de gönderebilirsiniz.