Saç Mezoterapisi

Günümüzde PRP tedavisi ile birlikte en etkili saç dökülmesi tedavi yöntemlerinden biri olan saç mezoterapisi, saçın ihtiyacı olan vitaminlerin, proteinlerin, minerallerin, antioksidanların ve kan dolaşımını arttırıcı ilaçların saç köklerinin daha sağlıklı beslenmesi ve uzun süreler saç derisinde kalması için bölgesel olarak saç derisine enjekte edilmesi işlemidir.

Saç mezoterapisinde dökülmelerin boyutuna bağlı olarak seçilen ilaç karışımları küçük dozlarla ve 2-4 mm’lik özel iğnelerle bölgesel olarak saç derisine enjekte edilir. Saç derisinin altında saç köklerini besleyen kılcal damarlara ulaşan ilaç karışımı çok kısa süre içinde etkisini gösterir. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan saç mezoterapisini diğer klasik ilaç tedavilerinden ayıran nokta budur.

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi ile Saç Dökülmelerine Karşı Etkili Çözümler

Hem kadınlara, hem de erkeklere başarıyla uygulanan saç mezoterapisinde öncelikli amaç saç dökülmesinin hızını azaltmak ve radyofrekans, saç lazeri ve saç termoterapisi gibi diğer destek tedavileriyle birlikte durdurmaktır. Hormonal sebeplere ve genetik faktörlere bağlı saç dökülmelerini durdurmak biraz daha zor olsa da strese bağlımevsimselpsikolojikmetabolik nedenli ve gebelik sonrası ani saç dökülmelerinde saç mezoterapisi ile oldukça etkili sonuçlar mümkündür. Aynı zamanda saç köklerinin gelişimi ve kalitesi için eksik olan maddelerin giderilmesiyle birlikte daha parlak, dolgun ve hacimli saçlara sahip olunur.

Saç Mezoterapisi ile Saç Dökülmelerine Karşı Etkili Çözümler
Saç Mezoterapisinde Seanslar

Saç Mezoterapisi Seansları

Saç mezoterapisi PRP saç tedavisi gibi seanslar halinde uygulanmaktadır. Saç derisinin durumuna ve saç dökülmesinin boyutuna bağlı olarak 4-10 seans yeterli olabilmektedir. Saç mezoterapisinde seanslar yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Seans aralıkları ise ilk seans için 1 hafta, sonraki seanslar için 1-2 haftadır. Saç mezoterapisinden sonra saçların yıkanmaması, ıslatılmaması, herhangi bir saç bakım ürününün kullanılmaması gerekir. Tedavi sonrasında sonuçlar oldukça başarılı ve kalıcıdır.

Özellikle mevsim geçişleri olan aylarda saç mezoterapisi yaptırmak mevsimsel saç dökülmelerini kontrol etmek adına oldukça önemlidir.

Online Konsültasyon

SAÇ EKİMİ İÇİN DOĞRU ADRESTESİNİZ!

Hair-Med Antalya Saç Ekimi Merkezi olarak tüm operasyonlarımızı tam hijyenik ameliyathane ortamında gerçekleştiriyor, şehir dışından gelen misafirlerimizin tüm konaklama, yemek ve havaalanı – otogar transfer işlemlerini ücretsiz karşılıyoruz.

Online Konsültasyon

Ücretsiz saç analizi yaptırmak için aşağıdaki iletişim formunu eksiksiz doldurun. Sağlıklı bir değerlendirme için yakın tarihte çekilmiş fotoğrafları eklemeyi unutmayın.

Yüklemek istediğiniz dosyaları seçiniz.

Fotoğraflarınızı WhatsApp (+90 545 892 82 82) uygulaması ile de gönderebilirsiniz.