Sakal Ekimi

Erkeklerde sakalın sıklığı ve kıl köklerinin kalitesi genetik faktörlere bağlıdır. Genellikle ergenlik dönemine girdikten 2-3 yıl sonra kıl kökleri kalınlaşmaya başlar ve erkeklik hormonu olan testesteron seviyesinde önemli değişiklikler olmadıkça sakal bölgesinde çıkan kıl kökleri uzun seneler boyunca karakteristik özelliğini korumaya devam eder.

Erkeklerde sakal dökülmesinin çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Alerjik hastalıklar, otoimmün hastalıklar ve cilt hastalıkları sakal kayıplarına neden olsa da en önemli sebeplerinden biri vücutta yaşanan hormonal dengesizliklerdir. Özellikle erkeklik hormonu olan testesteron seviyesindeki ciddi dengesizlikler beraberinde dökülmelere bağlı sakal kayıplarını getirmektedir.

antalya saç ekimi whatsapp bilgi hattı

Sakal Ekimi

Erkekler için Estetik ve Karizma Sembolü

Sakal ekimi köselik, seyrek veya dağınık sakal durumlarında sıkça uygulanmakta olan kesin ve kalıcı bir tedavi yöntemidir. Hormonların ideal seviyeye ulaştığı 21-22 yaşlarından itibaren yapılabilir. Sakal ekimi en çok köselik problemi yaşayan erkekler tarafından tercih edilse de, günümüzde seyrek veya dağınık sakal sorunuyla karşı karşıya kalan birçok erkek de sakal ekimi yaptırmakta ve daha doğal, estetik sakallara kavuşmaktadır.

Sakal, estetik olarak erkek için en az saç kadar önemlidir. Bugün dünyanın birçok toplumunda erkekler için erkekliğin sembolü olarak görülen sakal, bırakılmasa bile varlığı erkeğin daha iyi hissetmesine neden olan, istediği zaman uzatarak veya çeşitli şekiller vererek daha karizmatik ve erkeksi bir görünüm için önemli bir aksesuardır. Günümüzde kadınlar üzerinde yapılan birçok ankette sakalsız erkeklerin kadınlar tarafından tercih edilmediği önemli bir gerçektir.

antalya saç ekimi whatsapp bilgi hattı

Sakal ekimi operasyonunun
Sakal ekimi köselik

Ağrısız ve İz Bırakmayan Modern Çözüm: Sakal Ekimi Operasyonu

Sakal ekimi operasyonunun yöntem olarak saç ekiminden hiçbir farkı yoktur. FUE tekniği ile özel mikro motorlar kullanılarak kişinin genetik olarak en az dökülen, iki kulak arasındaki bölgeden veya ense bölgesinden alınan saç kökleri, sakal ekimi yapılacak alanda lateral slit adı verilen teknikle açılan kanallara mikro pensetlerle tek tek ekilmektedir. Operasyon sırasında ekim yapılan sakal bölgesine lokal anestezi uygulandığı için işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez.

Sakal ekiminden sonra saç köklerinin alındığı ense bölgesinde ve ekim yapılan sakal bölgesinde hiçbir iz kalmaz. Operasyondan sonra kıl köklerinin dibinde veya çevresinde oluşan kızarıklıklar ve zaman zaman görülen kanamalar ilk 1-2 haftadan sonra yavaş yavaş kaybolmaktadır. Ekilen sakallar genellikle 3. aydan sonra çıkmaya başlar. 8-12. aylar arasında ise ekilen sakalların tamamı çıkmış olur ve yüz doğal bir görünüm kazanır. Sakal ekiminde sonuçlar kesin ve kalıcıdır.

antalya saç ekimi whatsapp bilgi hattı

Sakal Ekimi Fiyatları

Sakal ekimi fiyatları kişinin sakal ihtiyacına bağlı olarak değişmektedir. Tam köselik durumlarında 4000-5000 grefte ihtiyaç duyulurken, yarım köselik veya seyrek sakal durumlarında 2000-2500 greft yeterli olabilmektedir. Bu noktada doğal görünümlü bir sakal yapısı için ihtiyaç duyulan greft sayısı operasyonun maliyetini belirlemektedir.

Sakal ekimi ve sakal ekimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizlere telefon numaralarımızdan, e-posta adresimizden, WhatsApp ve iletişim sayfamızdan 7/24 ulaşabilirsiniz.

antalya saç ekimi whatsapp bilgi hattı

Sakal Ekimi Fiyatları

Sakal Ekimi Öncesi ve Sonrası Görselleri

Sakal Ekimi Öncesi ve Sonrası Görselleri
Sakal Ekimi Öncesi ve Sonrası Görselleri
Online Konsültasyon

SAÇ EKİMİ İÇİN DOĞRU ADRESTESİNİZ!

Hair-Med Antalya Saç Ekimi Merkezi olarak tüm operasyonlarımızı tam hijyenik ameliyathane ortamında gerçekleştiriyor, şehir dışından gelen misafirlerimizin tüm konaklama, yemek ve havaalanı – otogar transfer işlemlerini ücretsiz karşılıyoruz.

Online Konsültasyon

Ücretsiz saç analizi yaptırmak için aşağıdaki iletişim formunu eksiksiz doldurun. Sağlıklı bir değerlendirme için yakın tarihte çekilmiş fotoğrafları eklemeyi unutmayın.

Yüklemek istediğiniz dosyaları seçiniz.

Fotoğraflarınızı WhatsApp (+90 545 892 82 82) uygulaması ile de gönderebilirsiniz.